News

fot. Wojciech Woźniak

Recenzja w Jazz Forum

Recenzja albumu "Tribute to Andrzej Przybielski vol. 2" w najnowszym Jazz Forum z grudnia 2017.

Tribute to Andrzej Przybielski volume 2

3 listopada 2017 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się premiera albumu „Tribute to Andrzej Przybielski Volume 2”. Na dwupłytowe wydawnictwo złożą się DVD z zapisem premierowego koncertu 5 listopada 2016 oraz CD z kompozycjami autorstwa Andrzeja Przybielskiego i przez niego granymi oraz utworami improwizowanymi, które nie znalazły się na pierwszej płycie dedykowanej bydgoskiemu artyście – m.in. Hejnał Miasta Bydgoszczy, Góru, Szkic, Dixie. Wszystkie utwory zostały zaaranżowane na nonet jazzowy. Aranżacje przygotowali Maciej Fortuna i Iwona Witek.

Tegoroczna premiera albumu będzie połączona z koncertem w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy 3 listopada 2017 roku. Każdy z widzów koncertu otrzyma premierowy album.

Projekt został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Bydgoszczy. Zrealizowano we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Recenzja albumu na stronie allaboutjazz.com

Recenzja albumu "Tribute to Andrzej Przybielski” znajduje się pod tym linkiem

Płyta roku według Rzeczpospolitej.

„Tribute to Andrzej Przybielski” płytą roku według Rzeczpospolitej. Więcej informacji pod tym linkiem

Recenzja w Magazynie Lizard

Recenzja albumu "Tribute to Andrzej Przybielski" w Magazynie Lizard 10/10!

Najlepsze płyty roku według Jazz Forum

Album z muzyką Andrzeja Przybielskiego wśród najlepszych płyt roku 2016 magazynu Jazz Forum!

Tribute to Andrzej Przybielski volume 1

5 listopada 2016 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy odbyła się premiera albumu „Tribute to Andrzej Przybielski Volume 1”. Na scenie znalazło się sześciu wybitnych trębaczy jazzowych: Maciej Fortuna, Marcin Gawdzis, Wojciech Jachna, Tomasz Kudyk, Piotr Schmidt, Maurycy Wójciński oraz sekcja rytmiczna, w której składzie znaleźli się współpracujący niegdyś z Andrzejem Przybielskim muzycy. Jakub Kujawa na gitarze, Grzegorz Nadolny na kontrabasie oraz Grzegorz Daroń na perkusji.

Na płycie znalazły się zarówno utwory napisane przez artystę, takie jak: Afro Blues, W Arce, Hej Jack, Motyw Afro, jak i formy improwizowane, które jak mówią sami muzycy – najlepiej oddają „ducha" Andrzeja Przybielskiego. Umieszczony został również zapis rozmowy przeprowadzonej z Andrzejem Przybielskim w bydgoskim Mózgu.